Milan i kthehet fitoreve në Serie A

514

Milan është kthyer të fitoret në Serie A pas debaklit që pësoi kundër Interit vikendin e kaluar duke humbur me rezultat 5-1. Leao (5’) shënoi golin e vetëm në këtë ndeshje

Milan ka arritur një fitore të rëndësishme sot kundër Veronës për të marrë fitoren e katër këtë sezon.

Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutën e 8-të të pjesës së parë.

Oliveri Giroud bëri një pasim përpara për Leao që doli ballë për ballë me portier dhe shënoi për rezultat 1-0.

Pas golit rasti i vetëm serioz në këtë ndeshje ishte ai i Veronës.

Folorunsho bëri një kërcim të lartë dhe arriti që të godasë me kokë. Topi po shkonte drejt rrjetës por Sportiello, portieri i Milan shpëtoi skuadrën e tij duke bërë një pritje të mahnitshme.

Pjesa e dytë u menaxhua mirë nga Milani të cilët fituan tri pikë pas humbjes zhgënjyese që patën ndaj Interit në ndeshjen e fundit me rezultat 5-1.

Fitorja e ngjet në vendin e dytë Milanin me 12 pikë, aq sa ka Inter në vendin e parë por Zikaltërit kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

Milan kthehet në mesjavë për të luajtur kundër Cagliarit si mysafirë derisa Verona luan kundër Atalantas. /GazetaExpress/

Comments