Mourinho gotitet rëndë nga ish skuadra-shkatërrohet në “Stamford Bridge”

421

Image result for mou manchester chelsea
Nuk është se i bënë ndonjë mikpritje të madhe në ” Stamford Bridge”, por aq më keq kur ish skuadra e Chelsea e fundosi Mourinhon të cilit gjithmonë i pari i shënon Pedro transmeton Faktiditor.Sa hap e mbyll sytë, që në minutën e parë u zhbllokua gjithcka.Më pas Chelsea filloi të bëhet e frikshme aq më tepër kur në pjesën e parë pati shumë raste.Ishte Cahil që dyfishoi shifrat për të mbyllur gjithcka në 45 minutat e para.Në pjesën e dytë Mou-n nuk e ndihmuan ndryshimet që bëri duke pranuar po aq gola ndërsa i shtrenjti Pogba dukej një ” shkurtabiq” me gjithë atë shtat futbollisti që ka.Nuk i lanë asnjë hapësirë dhe skuadra e Manchester dukej sikur nuk ekzistonte.Chelsea më këtë fitore kthehet në garën për titull që në ligën angleze këtë vit do të jetë një betejë e vështirë jetë ose vdekje.Pesë skuadra tashmë janë thuajse të barabarta në krye të klasifikimit pavarësisht se kampionati është i gjatë dhe cdo gjë mbetet e hapur dhe e paparashikuar./Faktiditor/.

Moebel THEMA

https://www.youtube.com/watch?v=P-OLoP2hM2o

https://www.youtube.com/watch?v=R-hnm_AI_0E

Comments