Mourinjo me të kuq, Manchester United ndalet në barazim

101

Mourinjo me të kuq, Manchester United ndalet në barazim

Mourinjo me karton të kuq dhe më fund një barazim. Kjo është panorama e 90 minutave të ndeshjes Manchetser United-Wast ham që janë ndarë në barazim 1-1.

Ekipi i Mourinjos nuk ka arritur më shumë se një barazim si vendas 1 me 1 me West Hamin në javën e 13-të në Premier Ligë.

Diafra Sakho shënoi i pari për West Hamin pas vetëm dy minutash lojë.

Rezultati u barazua nga Zlatan Ibrahimoviq në minutën e 21-të.

Me barazimin e tretë në pesë ndeshjet e fundit, Unitedi mbetet në pozitën e gjashtë me 20 pikë në tabelë, 11 pikë larg kreut që mbahet nga Chelsea.

Comments