“Neymar tashmë është më i mirë se Romario dhe Ronaldo”

275
“Neymar tashmë është më i mirë se Romario dhe Ronaldo”

Moebel THEMA

Legjenda braziliane, Tostao, ka ngritur në qiell yllin e Barcelonës, Neymar.

Sipas tij tashmë Neymar ka të gjithë dhe është një lojtar i kompletuar.

“Neymar tashmë është më i mirë se Romario dhe Ronaldo, më i kompletuar. Ai i ka të gjitha”, ka thënë Tostato.

Neymar ka shënuar 49 gola për Brazilin dhe është vetëm 28 gola larg Peles, 23 nga Ronaldo dhe gjashtë nga Romario për t’u bërë golashënuesi më i mirë në histori të Kombëtares së Brazilit. /Telegrafi/

Comments