Real Madridi ka barazuar ndaj Las Palmas me rezultat 2-2.

Golat në këtë takim nga Merengues u shënuan nga Marco Asensio dhe Karim Benzema.

Ronaldo duke shkuar drejt bankës rezervë i dëshpëruar me zëvendësimin e tij.

Por, në minutën e 72-të trajneri Zinedine Zidane vendosi ta zëvendësojë Cristiano Ronaldon dhe kjo nuk i pëlqeu aspak portugezit.

CR7 vazhdimisht e luante kokën në shenjë pak kënaqësi dhe kjo vazhdoi edhe në bankën rezervë ku shihej mjaft i nervozuar.

Nervozizmi i tij ka vazhduar edhe në bankën rezervë.

Pas këtij barazimi Reali vazhdon në pozitën e parë me 14 pikë, apo një më pak se Barcelona. /Telegrafi/

NaturalImage NaturalImage--fill js-playableMediaInterstitial" href="https://twitter.com/Richie_2013/status/779776794329227268">