Serbia goditet nga një stuhi e fuqishme shiu (Foto)

178
serbi

Një stuhi e madhe shiu ka goditur sonte Serbinë perëndimor, respektivisht qytetin Pozhega. Sipas mediave serbe, gjendje e vështirë paraqitet edhe në Kosjeriq, ku ka rënë sasi e madhe e shiut dhe rrugët tashmë janë vërshuar.

Komuna e vogël e Beogradit, Barajevo ka mbetur pa energji elektrike, transmeton lajmi.net.

Fotografitë e lexuesve të mediave serbe paraqesin gjendjen e rëndë, ku një numër i madh rrugësh janë mbuluar me ujë dhe veturat kanë mbetur aty. Uji ka hyrë edhe në disa shtëpi.

Serbët i frikësohen vërshimeve sikurse në Maqedoni, ku mbetën të vdekur 21 persona.

serbi_1470865208-4270968

serbi1_1470865212-8073139

serbi2_1470865217-4830414

serbi3_1470865221-1082895

Comments