SHBA, burri vret gruan, djalin e më pas veten

141

Moebel THEMA

shba

Një person i dyshuar për vrasjes e gruas së tij në Maryland të Shteteve të Bashkuara të Amerikës një ditë më parë, nuk u mjaftua me kaq.

Ai shkoi në qytetin Prince George, ku qëlloi për vdekje djalin e tij dhe më pas veten.

Farhad Siddique, 19-vjeç, u shpall i zhdukur në Universitetin e Maryland kur policia u vu më pas në kërkim të tij.

Policët gjetën Siddique-n edhe babain e tij 57-vjeçar Nasir Siddique, i cili kishte vdekur në një parking, pranë Universitetit të Maryland.

Sipas zyrës së Sherifit, Nassir Siddique vrau bashkëshorten e tij, 48-vjeçaren Zarqa Siddique, brenda shtëpisë së tyre në Bel Air.

Ai me pas, udhëtoi në shtëpinë e djalit të tij, të cilin gjithashtu e qëlloi e më pas drejtoi armën nga vetja. Nuk jepen detaje në lidhje me arsyet që e shtynë babain të kryente këtë akt.

Comments