Skandaloze: Objekti i xhamisë në Prishtinë, vatër e drogës dhe prostitucionit

267

xhamia

Një xhami në Prishtinë është bërë vatër e prostitucionit dhe drogës. Këtë shqetësim e ka ngritur sot përfaqësuesi i imamëve të Prishtinës, Idriz Gjigolli, në takimin që është diskutuar për sigurinë në vend e që prezent ishte edhe Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni.

Rexhep Sijarina nga Policia e Kosovës ka thënë se kanë marrë telefonata dhe se aty kanë hasur në raste të narkomanëve dhe prostitucionit.

Sipas tij, policia ka dalë në vend të ngjarjes dhe në disa raste edhe kanë takuar persona të tillë.

Kjo xhami nuk është funksionale pasi që është në rinovim, raporton KP./tvklan.al

Comments