Sulm në Turqi: 2 të vrarë, 19 të plagosur

149

Moebel THEMA

turqi

Një makinë bombë ka shpërthyer sot afër një makine të policisë, e cila ishte në lëvizje , në lindje të provincës turke, Bingol, duke vrarë dy oficerë të policisë dhe plagosur 19 persona të tjerë, njoftojnë burimet e sigurisë.

Bomba, e montuar në makinë nga militantët e Partisë së jashtëligjshme të Punëtorëve Kurdistian (PKK), shpërtheu afër zyrës së guvernatorit të kësaj province.

Në mesin e të plagosurve janë edhe pesë oficerë.

Comments