Superkupa e Gjermanisë është e Bayernit.Ançeloti edhe nje trofe personal

133

Bayern mposht Dortmundin, fiton Superkupën e Gjermanisë (Video)

Bayern ka fituar me rezultat 2:0 ndaj Borussia Dormundit, duke fituar trofeunt e Superkupës së Gjermanisë.

Në pjesën e parë kishte një dominim të lehtë të Borussia Dortmundit, ku edhe rrezikuan disa herë me Ousmane Dembele dhe Aubameyang, por pa sukses transmeton Telegrafi.

Edhe pjesa e dytë nisi më mirë për vendasit e Dortmundit, megjithatë ishin bavarezët që shënuan golin e epërsisë me anë të Arturo Vidal, i cili shënoi në minutën e 58-të nga afërsia.

 Deri në fund të ndeshjes, Bayerni arriti të shënoi edhe një gol me anë të sulmuesit të saj, Thomas Muller, i cili shënoi në minutën e 79-të nga afërsia.

Me këtë fitore, Bayerni arrinë të ngrejë lartë trofeun e Superkupës gjermane, pas katër viteve.

Ky ishte trofeu i parë nën drejtimin e trajnerit të ri, italianit Carlo Ancelotti.

https://www.youtube.com/watch?v=nIjrvAHW8cA

Comments