Tensionet në veri, vjen reagimi i parë nga Presidenca

242

Pas tensioneve në veri, ka ardhur reagimi i parë nga Presidenca e Kosovës.
Këta të fundit, kanë thënë se strukturat ilegale dhe kriminale të Serbisë në veri kanë marrë urdhër për përshkallëzim të situatës, shkruan lajmi.net

Shefi i kabinetit të presidentes Osmani, Blerim Vela, në një postim në Tëitter tha se Serbia do të mbahet plotësisht përgjegjëse për përshkallëzimin e situatës.

Comments