Top 100 lojtarët më të mirë në botë: Në mesin e tyre edhe Xhaka, por pas tij janë shumë yje botërore (Foto)

118

Moebel THEMA

SportMail ka përpiluar një listë me 100 lojtarët më të mirë në botë aktualisht.


Lista fillon me Petr Cech në vendin e 100-të, vazhdon me Mauro Icardin (88), Wayne Rooney (70), Paulo Dybalan (63) dhe kështu më radhë.

Në mesin e tyre është edhe Granit Xhaka i cili renditet në vendin e 57-të.

Në listën e publikuar edhe nga DailyMail, në vendin e parë është Cristiano Roanldo, pas tij vijnë Lionel Messi, Neymar, Luis Suarez dhe Gareth Bale.

Më poshtë keni listën e plotë.

capture-20161016-185738

capture-20161016-185812

capture-20161016-185901

Granit Xhaka renditet në vendin e 57-të dhe pas tij janë të renditur shumë lojtarë të mëdhenj.

capture-20161016-185950

capture-20161016-190014

capture-20161016-190043

Comments