Tronditet Shkupi, një tjetër tërmet frikëson banorët

126

Moebel THEMA

Kryeqyteti i Maqedonisë dhe rrethinat përreth Shkupit, janë goditur para pak minutash nga një tërmet i ri.

Sipas të dhënave nga instituti për Sizmiologji, kanë bërë medije se tërmeti ka qenë 3.1 ballësh, ndërsa epiqendra e tij ka qenë qenë në kryeqytet dhe me thellësi prej 5 kilometra.

Deri më tani nuk është raportuar për dëme materiale dhe as për të lënduar, por ajo që më së shumti i ka frikësuar banorët maqedonas, janë shpeshtësia e tërmeteve dhe frika nga ndonjë katastrofë tjetër.

Comments