Vazhdojnë lëkundjet e tokës/ Greqia dhe Maqedonia tronditen nga tërmetet

129

sizi mmikeee

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Greqinë 22 minuta pas mesnate me intensitet prej 5 shkallëve sipas Rihterit, Greqia është goditur sërish nga disa tërmete, të cilat janë ndjerë edhe në Maqedoni.

Në orën 02 e 44 minuta Greqinë e ka goditur një tërmet prej 3.1 shkallëve sipas Rihterit, ndërsa i njëjti është ndjerë edhe në pjesët jugore të Maqedonisë.

Sipas Observatorit Sizmik, tërmetet më shumë janë ndier në Gjevgjeli, Bogdanci, Strumicë dhe Vallandovë, ndërkaq më pak janë ndier edhe në Shkup.

Comments