VIDEO/ Itali, Imami shqiptar i akuzuar për terrorizëm: Jam i shokuar, ne jemi kundër ISIS! 

355

 

Screenshot_1

34-vjeçar Bledar Bresha, imami i një xhamie në Genoa të Italisë, i cili është nën hetim nga autoritet atje, ka mohuar akuzat për lidhje me terroristët dhe ISIS.

“Feja jonë në mëson të luftojmë çdo akt terrorit”, thotë për “Sky” imami shqiptar, përcjell Syri.net.

“Ne luftojmë ISIS dhe të gjitha grupet terroriste në botë”, shtoi ai, duke mohuar çdo lidhje me grupet terroriste dhe theksuar se ai i dënon çdo akt terrorist në botë.

I pyetur në lidhje me hetimet, ku ai është i akuzuar për terrorizëm, imami tha: “Jam i shokuar, nuk e di pse po hetohem”.

/Syri.net/

Comments