VIDEO/ Mbyllet pj.parë- Shqipëria dominon gjithçka, shënon dhe humb 3 raste të tjera për gol

348

VIDEO/ Mbyllet pj.parë- Shqipëria dominon gjithçka, shënon dhe humb 3 raste të tjera për gol

Moebel THEMA

Është mbyllur pjesa e parë në ndeshjen Lihtentershtejn-Shqipëri me rezultatin 0-1 për ekipin kuq e zi. Ka qenë Jahmir Hyka që ka kaluar Shqipërinë në avantazh në minutën e 12’ pas një gjatje me kokë. Shqipëria gjatë 45 minutave të para pati edhe disa raste të tjera për gol.

Në fillim ishte Llullaku që vetëm disa metra nga porta e çoi topin jashtë. Më pas ka qenë me dy gjuajtje nga jashtë zonë Roshi që ka tentuar por portieri e ka ndalur.

Kjo pjesë loje dhuroi një ndeshje të dominuar nga ekipi i De Biasit që ka bërë një lojë me shuam pasime dhe krose në zonë nga krahët.

Lihtenshtejni ka qenë inekzistent në fushë dhe nuk i është afruar asnjëherë portës së Berishës.

Shiko golin

Comments