VIDEO/ ‘Mos guxo ta prekësh!’ Reperi mbron adoleshenten nga maniaku seksual në autobus

316

VIDEO/ ‘Mos guxo ta prekësh!’ Reperi mbron adoleshenten nga maniaku seksual në autobus

Një artist hip hopi shpëtoi një vajzë adoleshente e cila po ngacmohej seksualisht nga një njeri i dehur në Nju Jork, përpara se arrestimi nga policia të filmohej i gjithi në kamera, shkruan “The Independent”.

Moise Morancy ka postuar një video në Facebook, ku shihet se ka vënë poshtë një njeri, duke e akuzuar se ka “prekur vajzën pa lejen dhe dëshirën e saj” dhe në mënyrë të përsëritur po i bërtiste “mos të guxonte ta prekësh përsëri”. Videoja më pas tregon oficerë që hyjë në autobus dhe iarrestojnë të dy meshkujt e përfshirë, mes skenave të konfuzionit.

Duke përshkruar sherrin në autobus artisti amerikan tha në faqen e tij në Facebook:  “Unë isha ulur në pjesën e prapme të autobusi kur ky djalë i dehur t’i bënte të gjitha llojet e ngacmimeve seksuale një vajze të vogël të ulur pranë meje.

Morancy është trajtuar më pas nga policia si një hero i vërtete.

Lexo edhe

Comments