Zidane flet pas fitores ‘tenistike’ ndaj Betis

128

Image result

 

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është shprehur shumë i lumtur për fitoren e thellë 6-1 në transfertë kundër Betis.

Moebel THEMA

 “Jam shumë i lumtur për ndeshjen e sotme. Ideja jonë është që të luajmë ashtu si sot. Është normale që një skuadër të ketë vështirësi në vazhdimësi të sezonit. Por, sot bëmë një paraqitje të shkëlqyeshme, sidomos në pjesën e parë. E nisëm furishëm ndeshjen dhe shënuam shumë gola”, u shpreh ai.

Cristiano Ronaldo është shumë i rëndësishëm për ekipin. Ai nuk shënon vetëm gola, energjia e tij në fushë është shtyse për skuadrën”, përfundoi francezi./ Syri.net

Comments