Ambasadori britanik tmerrohet nga përmbytjet në Shkup, ngushëllon familjarët e viktimave

233

garet

Ambasadori britanik Charles Garrett ka shprehur ngushëllime për viktimat në stuhi e fuqishme që goditi rajonin e Shkupit.

Deri tani zyrtarisht konfirmohet për 22 të vdekur, dyshohet se nurmri i viktimave mund të rritet, njofton TetovaSot.

“Tmerruese # përmbytjet në Shkup dhe zonën përreth. Ngushëllime familjeve të të vdekurve dhe për të gjithë të prekurit nga stuhia”, shkruan në twitter ambasadori britanik.

1

Comments