Arsenali eliminohet nga EFL Cup (Video)

139

Moebel THEMA

kosi

Skuadra e Arsenalit është eliminuar nga Kupa e Ligës “EFL”.

Pas 19 ndeshjeve pa humbje në të gjitha garat, “Topçinjtë” pësuan humbje nga Southamptoni me rezultat 2-0 midis “Emirates”.

Golat e ndeshjes i shënuan, Clasie dhe Bertrand, por vlen të përmendet se Wenger startoi me lojtarë më të rinj.

Me këtë fitore Southamptoni kualifikohet për në gjysmëfinale, ku pas pak qasësh do të hedhet edhe shorti për të mësuar kundërshtarin.

Comments