Autoritetet italiane: 39 të vdekur nga tërmeti

376

876daefe-394e-4004-b72b-68ae976390e0

Tërmeti me magnitudë 6.2 shkallësh i cili goditi Italinë Qëndrore në mesnatën e së martës, ka shkaktuar viktima në njerëz dhe shumë dëme materiale.

Sipas raportimeve të fundit, numri i viktimave ka arritur në 39 persona, derisa zyrtarët italianë bënë të ditur që ka ende të tjerë të bllokuar nën rrënoja, njofton Klan Kosova.

Comments