Baldwin flet për herë të parë për vrasjen aksidentale të regjisores gjatë xhirimeve

212

Alec Baldwin ka folur për herë të parë rreth rastin e vrasjes aksidentale të regjisores gjatë xhirimeve të filmit “Rust”

Intervista vjen në fund të hetimit të autoriteteve, i cili vazhdon një muaj pas ngjarjes tragjike: skenari në diskutim ka shumë të ngjarë që dikush nga produksioni të vendosë një plumb të improvizuar të furnizuar nga një person i armatosur në Neë Mexico në armën që ai përdori.

Në intervistën e cila do të transmetohet ditën e enjte, më datë 2 dhjetor, në orën 20:00 në rrjetin ABC, aktori ka folur hapur për herë të parë dhe me çdo detaj për aksidentin në xhirimet e filmit. Në intervistë, aktori i përlotur thotë se nuk e ka kapur këmbëzën në armën fatale.

“A nuk ishte në skenar shtypja e këmbëzës? Stefanopoulos pyet Baldëin. “Unë nuk e tërhoqa këmbëzën”, përgjigjet ai.

“Pra nuk e shtype këmbëzën? pyet sërish gazetari. ”Jo”. “Nuk do t’i drejtoja kurrë armën askujt dhe nuk do të tërhiqja kurrë këmbëzën”, i thotë aktori.

Në pjesën tjetër të trailerit, aktori me lot në sy thotë se ende nuk mund ta besojë se ka ndodhur ngjarja tragjike. Ai gjithashtu thekson se dikush e ka futur plumbin në armë dhe se plumbi nuk duhet të ishte aty.

Moebel THEMA

Kujtojmë se arma “false” që mbante Alec Baldëin në një skenë ishte përfundimisht plot me plumba të vërtetë, me pasojë që regjisorja Halina Hutchins humbi jetën kur shpërtheu.

“Siç mund ta imagjinoni ishte i shkatërruar, por gjithashtu ishte shumë i sinqertë dhe shumë i gatshëm për të folur”, thotë aktori gazetar George Stephanopoulos dhe shton: “Ajo iu përgjigj të gjitha pyetjeve të mia, foli për Bridle Hutchins për takimin me familjen e saj dhe zbuloi çdo detaj për atë që ndodhi në set atë ditë”.

Sipas informacionit të dhënë nga detektivi në Daily Mail dhe një peticion anonim të betuar të paraqitur në zyrën e Sherifit të Qarkut Santa Fe, Seth Blank, një veteran 51 vjeç i Hollivudit i cili jeton në Neë Mexico dhe shet armë, gjoja ndoshta ai e kishte dërguar atë të ricikluar plumba nga një grup i mëparshëm.

Hetimi i autoriteteve mbi municionet që kishte në dispozicion Kenney përfundimisht vërtetoi se plumbi që vrau Halina Hutchins përputhej me ato në stokun e saj.

Edhe pse armëpunuesja e filmit kishte kontrolluar të gjitha armët në set, ajo kishte hequr dorë nga Alec Baldëin, duke pretenduar se ishte në një vend të sigurt dhe për këtë arsye nuk mund të kishte humbur asgjë. Në fund, ajo gaboi dhe fatkeqja Halina Hutchins “pagoi” për pasojat e gabimit të saj.

Megjithatë, Alec Baldëin do të flasë për të gjitha këto, duke shpjeguar në detaje kohën e aksidentit, akuzat me të cilat përballet, si dhe anëtarët e tjerë të produksionit dhe do të zbulojë se kush është sipas tij personi kryesor përgjegjës për vdekjen e gruas, regjisores dhe mikes së tij të mirë.

Comments