Çfarë thotë trajneri i Middlesbrough për ndeshjen kundër Arsenalit

303
Çfarë thotë trajneri i Middlesbrough për ndeshjen kundër Arsenalit

Moebel THEMA

 

Trajneri i Middlesbrough para ndeshjes me Arsenalin në një intervistë për mediat britanike ka thënë se nuk analizon ndeshjet e Arsenalit pasi që e di lojën që ata zhvillojnë.

Aitor Karanka  (trajneri i Middlesbrough) : “Unë kam qenë të mërkurën që ta shikojë ndeshjen në Emirates kundër Ludogorets, por nuk kam nevojë për të analizuar atë ndeshje, që të di stilin e lojës se tyre. Me lojtarë si Mesut Ozil, Santi Cazorla dhe Alexis Sanchez ata mund të luajnë në çfardo mënyre.”

Arsenali dhe Middlesbrough ndeshen sot nga ora 16:00 në Emirates Stadium.

Comments