Cili është sulmuesi më i mirë sipas Zambrottas

278
Cili është sulmuesi më i mirë sipas Zambrottas

Moebel THEMA

 

Ish lojtari i Juventusit, Barcelonës dhe Milanit në një intervistë për media deklaroi se sulmuesi i tij i preferuar është suedezi, Zlatan Ibrahimovic.

“Unë jam shumë me fat pasi që kam pasur rastin të luaj me super sulmues si  Samuel Eto’o, Thierry Henry, Zlatan Ibrahimovic and David Trezeguet, por Ibrahimovic ishte lojtari më i kompletuari. Ai është një profesionist i vërtetë dhe gjithmonë ka dhuruar më të mirën e tij për ekipin” – tha Zambrotta.

Comments