Cristiano Ronaldo i jep fund karrierës tek ky ekip

345

 

14291906_10154494917003537_8464096115902984451_n

Ylli portugez Cristiano Ronaldo ka qetësuar fansat madrilen se ai dëshiron ta mbyllë karrierën tek gjiganti spanjoll, Real Madrid.

Asi portugez dje shënoi golin e parë në fitoren e ‘Los Blancos’ kundër Osasunas (5-2).

Ronaldo thotë se Real Madridi është klubi më i mirë në botë dhe ai preferon që karrierën ta mbyllë në ‘Bernabeu’.

“Ky është klubi më i mirë në botë. Unë mund ta imagjinojë që të qëndrojë këtu deri në fund të karrierës sime. Kjo është ajo që unë dua”, ka thënë Ronaldo.

Ai ka shtuar se ‘ndihet i lumtur dhe rehat në Madrid’.

Comments