Drogba shënon gol fantastik -Video

427

Image result for didier drogba
Vitet mund t’a kenë larguar nga skuadra të mëdha ku shkëlqente, sidomos në Chelsea ku arriti kulmin si lojtar , por nuk mund ta bëjnë të harrojë të shënojë, madje gola spektakular transmeton Faktiditor.Ndonëse në një kampionat më pak prestigjioz, Didie Drogba arrin sërish të dhurojë spektakël dhe të shpërfaqë magjinë e tij, aq më tepër duke shënuar një gol tepër të rrallë ndërmjet Montreal Impakt dhe Orlando City.Ishte një gjuajtje e fortë që shkonte nga një goditje dënimi drejt portierit kundërshtar, ndërsa më pas në mënyrë të cuditshme tipi ndryshon kahje duke bërë që porieri mos ketë mundësi ta mbrojë atë./Faktiditor/.

 

Comments