Edi Rama: E paç siç e ke ëndërruar, udhëtimin pas ndarjes nga kjo botë, miku im i respektuar Selim Muça!

82

Ja ç’farë shkruan kryeministri Edi Rama për vdekjen e Selim Muçës që u nda nga jeta të dielën raporton Faktiditor.

Moebel THEMA

Postimi i kryeministri Edi Rama në facebook:

Selim Muça e udhëhoqi për shumë vite Komunitetin Musliman Shqiptar, me urtësinë e kthjelltësinë e një lideri të bute por të vendosur, në mbrojtjen e esencës paqësore të porosive të Profetit dhe të thesarit të bashkëjetesës harmonike mes feve në Shqipërinë tonë.
E paç siç e ke ëndërruar, udhëtimin pas ndarjes nga kjo botë, miku im i respektuar Selim Muça!/Faktiditor/.

Comments