Elizabet Trudo: Maqedoni është në mendjen dhe lutjet e amerikanëve, ngushëllime për viktimat

164

 

Zëdhënësja e SHBAve (state department of America), Elizabet Trudo, në emrin e qeverisë Amerikane ka shprehur ngushëllime të thella deri tek të gjithë familjet e viktimave që pësuan jetët e tyre nga vërshimet vdekjeprurëse që kapluan Maqedoninë ditë më parë, transmeton Zhurnal.mk

Zëdhënësja Trudo, një mesazh ngushëllimi kushtuar viktimave në Maqedoni, e bëri në konferencë të zakonshëm.

Sipas saj populli në Maqedoni është në mendjen dhe lutjet e amerikanëve.

“Populli në Maqedoni është në mendjen dhe lutjet e amerikanëve, në moment kur vuajnë nga humbjet e mëdha, i kurojnë të lënduarit dhe luftojnë me humbje të mëdha material” – ka deklaruar në një komunikatë të zakonshme për media, zëdhënësja e SHBAve (state department of America), Elizabet Trudo, transmeton Zhurnal.mk

Ja deklarata ngushëlluese (kliko këtu)  kushtuar viktimave ne Maqedoni.

Comments