Emocionuese/ Fëmija sirian nuk e le infermierin të largohet (VIDEO)

281

Moebel THEMA

Siria nuk gjen paqe e ndërsa viktima janë të pafajshëm dhe fëmijë. Kjo video ka prekur qindra mijëra njerëz.

Në të duket një fëmijë i vogël sirian, që i mbuluar nga gjaku, nuk lejon infermierin të largohet dhe i kërkon një përqafim.

Video është bërë pas një sulmi ajror në Aleppo, ku sipas mediave ndërkombëtare, u vranë të paktën 13 persona dhe u plagosën mbi 40 të tjerë.

Pavarësisht se mes SHBA dhe Rusisë u tha për një armëpushim të arritur në Siri, situata duket krejt ndryshe. Mes dy superfuqive ka nisur një luftë akuzash se kush e ka fajin për vrasjen e civilëve. /tvklan.al

Comments