Fillim magjik i Kosovës, barazon me Finlandën-Video

163

Image result for finland kosovo
Një fillim magjik për Kosovën dhe një barazim i jashtëzakonshëm kundër Finlandës në tokën e tyre transmeton Faktiditor.Më mirë se kaq nuk mundej.Një barazim që ka vlerën e shumë më tepër pikëve për shkak të rrethanave dhe debutimit në kompeticione të mëdha që Kosova nuk u përhkua nga emocionet e të tillave ndeshje.Do të mbahet mend gjatë ky barazim në ndeshjen e parë historike për Kosovën në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.Ishte Valon Berisha ai që ia dha këtë mundësi kombëtares së tij por jo vetëm.Kosova ka luajtur një ndeshje thuajse perfekte ndërsa në pjesën e dytë ishte momenti magjik kur barazoi shifrat pasi në pjesën e parë kishte disavantazh.Asnjë kombëtare tjetër në grupin ku bën pjesë Kosova nuk ka më shumë pikë se ata për shkak se që të gjithë ndeshjet përfunduan me rezultatin identikpërfshirë edhe kryendeshjen midis Kroacisë dhe Turqisë dhe Ukrainës me Islandën./Faktiditor/

 

Moebel THEMA

https://www.youtube.com/watch?v=zB_VLb_2kpQ

Comments