Formacionin i kombinuar, Manchester United – Manchester City (Foto)

285

 

Për shumkë është konsideruar si ndeshja e vitit në Ligën Premier pasi që lojtarët që kanë në skuadër Manchester United dhe Manchester City janë të hatashëm.

Duke marrë parasysh se përballë do të jenë edhe dy trajnerë ndër më të mirët në botë, Jose Mourinho dhe Pep Guardiola kjo bënë që ndeshja Manchester United – Mancheter City të jetë ë qendër të vëmendjes.

Por si do të dukej një formacion nëse do të bëheshin bashkë lojtarët më të mirë të dy skuadrave.

Atëherë sipas goal.com, gjashtë lojtarë duhet të jetë të Cityt e pesë të United.

ffff

Comments