FOTO/ Mustafi ‘tradhton’ Arsenalin, pranë marrëveshjes me klubin e madh

143

 

Shkodran-Mustafi-Valencia-Liverpool-Transfer-News-665182

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi pritet të largohet nga Valencia ndërsa skuadra e ardhshme e tij nuk do të jetë Arsenali por me shumë mundësi skuadra e Milanit.

Sipas ‘Gazzetta dello Sport’ me ardhjen e Grupit Fosun te Valencia largimi i Mustafit është shumë i mundshëm.

Trajneri portugez Jorge Mendes, i cili së bashku me grupin kinez ‘Guo Guangchang’ kanë shfaqur dëshirën për të blerë Mustafin, e ardhmja e të cilit me shumë mundësi do të jetë Serie A.

Për shërbimet e Mustafit ishin të interesuar skuadra e Arsenalit dhe Chelseas por mbrojtësi preferon ‘Rossonerët’.
untitled_1470381793-2073486

Comments