FOTO/ Ndërron jetë futbollisti i famshëm. Ja cili është

286

FOTO/ Ndërron jetë futbollisti i famshëm. Ja cili është

Ka ndërruar jetë një ndër futbollistët më të famshëm të kohësh së tij, një ndër njerëzit që kanë kontribuar që të kemi futbollin e sotëm. Carlos Alberto Torres, ish-lojtari i madh i Brazilit dhe ikona e futbollit të viteve 1970, ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat braziliane, të cilat kanë thënë se ai ishte i shtruar në spital bë gjendje të rëndë.

Carlos Alberto ka qenë kapiteni i Brazilit në vitin 1970, ka veshur bluzën e skadrave, Santo, Botafogo, Fluminese dhe Flamengo. Gjithashtu ai ka luajtur edhe jashtë Brazilit, në SHBA tek Nju Jork Cosmos.

Në botërori e Meksikës ishte pasuesi i golit të 4 të fitores 4 me 1 të Brazilit.

Image

Carlos Alberto Torres ne boterorin e vitit 1970
Comments