FOTO/ Shpërthim me tritol në Kavajë, eksploziv shtëpisë së kreut të Aleancës KuqeZi

384

FOTO/ Shpërthim me tritol në Kavajë, eksploziv shtëpisë së kreut të Aleancës KuqeZi

Banesës së kreut të Aleancës KuqeZi për Kavajën i është vendosur një sasi e konsiderueshme eksplozivi.

Bëhet fjalë për Dritan Kanaparin, në hyrje të banesës të së cilit shpërtheu një sasi tritoli.

Fatmirësisht nuk ka asnjë person të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Shkaqet e kësaj ngjarje nuk dihen ende, ndërkohë që policia ka nisur hetimet për të zbardhur motivet dhe autorërt e vendosjes së lëndës eksplozive.

Image

Lexo edhe

Comments