Haradinaj nga SHBA-të: Tregimin për Kosovën duhet ta bëjmë ne, historia jonë është e lavdishme sikurse miqësia me Amerikën

77

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ndodhet në SHBA ku po merr pjesë në “Lutjet e Mëngjesit.

Haradinaj ka ndarë fotografi nga atje dhe ka bërë me dije se po marrin pjesë personalitete nga më shumë se 90 vende të botës.

Ai tutje shkruan se “Tregimin për Kosovën duhet ta bëjmë ne, historia jonë është e lavdishme sikurse miqësia e veçantë me Amerikën”

Postimi i plotë:

Në Lutjet e Mëngjesit, tash e shumë vite takoj miq amerikanë por edhe ndërkombëtarë. U ndjeva mirë të filloj ditën në një ngjarje, ku marrin pjesë personalitete nga më shumë se 90 vende të botës. Tregimin për Kosovën duhet ta bëjmë ne, historia jonë është e lavdishme sikurse miqësia e veçantë me Amerikën.

Comments