La Liga rikthehet nga 8 qershori

256

Tashmë edhe zyrtarisht i është dhënë drita e gjelbër La Ligës që të rinis garën.

Kryeministri Ii Spanjës, Pedro Sánchez, zyrtarisht ka bërë të ditur se nga 8 qershori, ditë e hëne, La Liga mundet kurdo të rinisë sezonin e mbetur në gjysmë, raporton Gazeta Express.

Kjo do të thotë se La Liga mund të vendosë të luajë një xhiro pikërisht me 8 qershor, ose të presë deri në vikend, ckado të thotë se ndeshja e parë e rinisjes së sezonit mund të jetë 12 qershor, ditë e premte.

Sánchez tha se nga data 8 qershor në përgjithësi në Spanje do të happen shumë gjëra dhe normalisht, edhe futbolli është i lirë të vazhdojë me kampionatin e mbetur në gjysmë për shkak të COVID-19.

Barcelona aktualisht prin kur kanë mbetur edhe 11 xhiro për t’u luajtur.

Ekipi i Setien ka 58 pikë, kurse Real Madridi 56. /Gazeta Express/

Comments