Lajm i mirë për tifozët e Shkëndisë, ky është super-përforcimi i ri

508

Lajm i mirë për tifozët e Shkëndisë, ky është super-përforcimi i ri

– Fitoret dhe disfatat e klubit të njohur tetovarë tashmë të famshëm edhe në arenën ndërkombëtare duket se kanë bërë që menaxhmenti të mendojë për disa ndryshime që ekipi të bëhet akoma më i fuqishëm, njofton Zhurnal. Ndonëse me largimin e dy lojtarëve nga Bosnja e Hercegovina, Alem Merajlic dhe Ervin Jusufovic klubi ngeli momentalisht pa përforcime por me një performancë jashtëzakonisht të lartë duke shënuar kështu disa 䀤tore të mëdha në arenën ndërkombëtare. Zhurnal ekskluzivisht mëson dhe përforcimin e rradhës që klubi tetovar Shkëndija këtë rradhë do e bëj nga Argjentina. Bëhet fjalë për mbrojtësin Elian Franco Parrino i lindur më 3 shtator të vitit 1988 në Pérez të Argjentinës. 27 vjeçari shtatlartë (1.89m) me origjinë italiane do të mbajë pozicionin e mbrojtësit dhe qendër sulmuesit edhe në ekipin tetovar Shkëndija. Ai momentalisht është pjesë e klubit Coquimbo UnidoCoquimbo Unido, transmeton Zhurnal.

shkendia lojtari ri

Comments