Mësohet se me cilin formacion Spanja do ta “sulmojë” Shqipërinë

129

Moebel THEMA

Pas barazimit me Italinë, Spanja do të jetë mysafire e Shqipërisë më 9 tetor.
Ndeshja mes Shqipërisë dhe Spanjës luhet në ‘Loro Boriçi’, dhe trajneri Julen Lopetegui duket se tashmë ka vendosur se me cilën njëmbëdhjetëshe të “sulmojë” kuqezinjtë.

Sipas AS, Alvaro Morata i Real Madridit do të luaj në vend të Diego Costas, ndërsa në vend të Jordi Albas do të jetë Nacho.

Kundër Italisë Spanja luajti me këtë formacion: De Gea; Carvajal, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba; Busquets, Koke; Silva, Iniesta, Vitolo dhe Diego Costa.

Comments