Ndeshje maestrale Valencia -Barcelona, Messi vulos ndeshjen në fund

554

Image result for messi Valencia
E nis dhe e përfundon Messi në njërën ndër ndeshjet më të vështira të Barcelonës duke shkëputur në Mestalla 3 pikë të jashtëzakonshme me shumë përmbysje dhe tension transmeton Faktiditor.Barcelona pati shumë raste, por edhe Valencia gjithashtu.Rakitic ka mundur të dyfishojë rezultatin por shtylla e ndali atë në pjesën e dytë.Më pas minutat në vazhdim ishin të Valencias të cilët barazuan me Munir dhe më pas duke përmbysur përmes Rodrigo.Barcelona kundërpërgjigjet me Luis Suarez ndërsa i njëjti ishte protagonisti kryesorë i një 11 metërshi në minutat shtesë.Ishte Messi i pagabueshëm që shënon sërish dhe vulos një ndeshje shumë të vështirë por të rëndësishme në mbrojtjen e titullit/Faktiditor.

https://www.youtube.com/watch?v=6rBk07dijHA

Moebel THEMA

https://www.youtube.com/watch?v=chcTCLt84b8

https://www.youtube.com/watch?v=mimh2AkwD0g

 

Comments