Një lajm bombë vjen nga Italia për Kosovën – FOTO

130

Moebel THEMA

SHPËRNDAJE00

 

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll është bërë lajm i ditës edhe në Itali.

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll do të zhvillojë ndeshjen e parë si nikoqire në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin botëror 2018 në stadiumin e Shkodrës, në Shqipëri.

Dhe, pikërisht kjo është arsyeja pse agjencia italiane e lajmeve “Ansa”, ka publikuar një artikull në lidhje me ekipin e Kosovës, përcjell “Lajmi.net”.

“Botërori 2018: Kosova do të luajë në Shqipëri”, shkruan “Ansa”.

Kosova do të luajë në Shqipëri deri në përfundimin e renovimit të stadiumit në Prishtinë.

Më 6 tetor, Kosova ka ndeshjen e parë me Kroacinë.

Kurse, në grup janë edhe Finlanda – ekip me të cilin ndeshet si mysafire të hënën – Turqia, Ukraina dhe Islanda.

kklo

Comments