Rama dhe Blair pushime në vilën qeveritare në Dhërmi

229

Rama-BlairKryeministri Edi Rama ka ftuar një mik special në vilen qeveritare Dhërmi. Prej ditësh ai ndodhet atje për të kaluar ditët e pushimeve verore, por ka preferuar që të ketë pranë edhe mikun e tij Ish-kryeministri britanik Tony Blair.

Sot, shefi i qeverisë shqiptare ka publikuar një foto me Blair, duke e cilësuar si foton e ditës. Dy miqtë duken mjaft të qeshur duke drekuar bashkë.

Ish-kryeministri Blair mbërriti në bregdetin shqiptar dy ditë më parë, ndërsa Rama prej disa ditësh është akomoduar në vilën, ku po shijon këto ditë të nxehta gushti.

5 gusht 2016 (gazeta-Shqip.com)

Comments