Shpërthen Milaim Zeka: Këta që po e kritikojnë Edi Ramën lypin q… n…

250

Milaim-Zeka

Moebel THEMA

Gazetari, Milaim Zeka, përmes një statusi në llogarinë e tij në “facebook”, ka sharë  se ata që e kritikojnë  guximin e Edi Ramës, në Beograd, përcjell GazetaBlic.

Ky është shkrimi i plotë i Zekës:

“Per Edi Ramen dhe punen e sharjes

Kish pas qene nje njeri, qe pas vetes e merrte nje njeri si puna ime, qe me raste te caktuara edhe shante. Pas kritikave, ai betohet se nuk do shante, vetem qe te shkonte neper tubime si me thane me nje kryetar te komunes.
Nje dite, kryetari, duke debatu me njerin, po i thote: Une nuk e kam zakon te shaje, po pernime po lypshe qi nanen! Personi qe kishte zakon te shaje, po i thote: Mos shaje bre kryetar! Ky po i thote: Po ky po e lypka bre. Ai ia ktheu: Une kryetar, e shaje vetem ate qe e lyp! E pra kurr mos ja ndale, i tha kryetari.
Edhe une kam pas thane mos me sha, ama keta qe po e kritikojne guximin e Edi Rames ne Beograd, shum bre po lypin qi nanen. Po kur nuk flet Tirana per ne, kush leshin don me fole?!” shkruan Zeka, transmeton GazetaBlic.

Comments