Shqiptari shpëton fëmijët italian nga ngacmimi seksual i pedofilit

471

ita

Një emigrant shqiptar në Itali ka mundur të shpëtojë disa fëmijë nga një pedofil 53-vjeçar.

Ngjarja ka ndodhur në Viçenza të Italisë kur personi i identifikuar me inicialet M.M. ka dalë para disa fëmijëve që po luanin në park dhe ka nisur të bëjë veprime të turpshme.

Shqiptari që ishte rastësisht aty pranë ka shkuar menjëherë në ndihmë të fëmijëve dhe ka lajmëruar patrullën e Policisë, raporton Panorama, përcjellë Klan Kosova.

 Policia ka mundur të arrestojë 53-vjeçarin, i cili rezulton se ka qenë edhe më parë i arrestuar për sulm seksual ndaj të miturve.
Comments