Talenti shqiptar i futbollit humb jetën nga tumori në kokë (FOTO LAJM)

149

Moebel THEMA

Një ankand i veçantë u zhvillua së fundmi në Greqi, me emra të njohur të sportit. Shumë prej tyre shitën sende personale, fanella, veshje sportive, për t’i ardhur në ndihmë vogëlushit 13¬ vjeçar nga Shqipëria, që vuante nga tumori në kokë.

Pavarësisht përpjekjeve, Orest Muço nuk arriti dot të mbijetonte pas një beteje të gjatë me tumorin në kokë. Oresti,13 vjeç, që luante me skuadrën e Apolon Kalamaria, ishte talent në futboll, dhe shihej në Greqi si një nga zërat premtues në këtë sport.

Comments