Tërmetet në Itali, shikojeni çfarë kanë bërë tre futbollistët e Kombëtares shqiptare (VIDEO)

160

Moebel THEMA

Në fushën e lojës ishin Manaj dhe Memushaj për Pescarën, ndërkohë që në krahun tjetër ishte Berisha në portë.
Momente tmerri kanë përjetuar mbrëmjen e djeshme tri futbollistë të kombëtares sonë. Ishte minuta e 31-të e ndeshjes Pescara-Atalanta, teksa ndeshja u ndërpre për 1 minutë për shkak se në stadium u ndje një tërmet.

Lëkundjet e tokës u ndjen gjatë ditës së djeshme në një pjesë të madhe të Italisë, teksa fillimisht u ndje një tërmet në orën 19:11 minuta i magnitudës 5.4 ballë, ndërkohë që një më i fortë u ndje më vonë në Perugia 5.9 ballë, raporton Albeu.

Në fushën e lojës për kombëtaren tonë ishin Manaj dhe Memushaj për Pescarën, ndërkohë që në krahun tjetër ishte Berisha në portë. Tifozët e braktisën ndeshjen në pjesën e dytë për shkak të frikës nga tërmeti, ndërkohë që gjyqtari nuk e ndërpreu ndeshjen.

 

Comments