Velipojë/ Bie nga motori i ujit, dëmtohet rëndë shtetasi kosovar

276

Motor-Uji-550x397

Moebel THEMA

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në plazhin e Velipojës, ku një pushues është penguar dhe ka rënë nga motori i ujit nga ku ka pësuar edhe demtime serioze.

I aksdentuari, quhet Nacim Ben Hadachi, shtetas kosovar me nënshtetësi belge i moshës 27 vjeç.

Ai është dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e nevojshme dhe sipas policisë nuk ka rrezik për jetën.

Një ditë më parë, një shtetas rus që kishte ardhur me pushime në Shqipëri, humbi jetën pasi një motor uji  e goditi teksa notonte në det.

Comments