Veteranët duan ligjin që dënon shpifjet ndaj UÇK’së

120

Image result for veteranet UCK Kosove

Moebel THEMA

Ish-anëtari i Komisionit për verifikimin e Veteranëve të UÇK’së, Shkumbin Demaliaj ka kërkuar ligj për ata që flasin dhe akuzojnë luftën e UÇK’së pa fakte.

Ai këtë e ka kërkuar në Kuvendin e Veteranëve, ku u zgjodh edhe drejtuesi i ri i kësaj organizate, Hysni Gucati. /GazetaExpress/.

 

Comments