VIDEO/ Imami nga Kosova reciton poezi për Erdoganin

308

latifaj-780x439

 

Fatmir Latifaj, imami i xhamisë në fshatin Shipol në Mitrovicë të Kosovës, shfaqet në një video duke recituar vargje për presidentin turk Recep Tayyip Erdogan.

Në videon me titull “Poezi për sulltan Erdoğanin!”, e postuar në llogarinë e tij në Youtube, ku paraqitet duke folur para xhematit, hoxha Latifaj i quan antishqiptarë, islamofobë dhe turkofobë ata që po i kundërshtojnë politikat e Erdoganit.

/Syri.net/

 

Comments