Video/ Prokuroria i kërkoi të tregojë burimin e lajmit, ja si reagon Hoxha

131

 

1-102

Artan Hoxha pasi ka dalë nga prokuroria e Krimeve të Rënda, rreth orës 03:00 të ditës së sotme, ku u mor në pyetje “për nxjerrje sekreti”, ka deklaruar se: Hetimi për shkak edhe të ligjeve që kemi në Shqipëri, kërkon burimin e lajmit. Unë jam ky që jam sepse kam mbrojtur burimet e mia. Unë mendoj se çdo gazetar duhet të ruajë burimet e veta edhe ku shkon përtej…

Artan Hoxha u shoqërua në prokurori dhe kanë nisur hetimet për të, madje i janë mbajtur edhe telefonat celularë, pasi sipas prokurorisë ka nxjerre sekrete hetimore. Hoxha u njoftua për këto veprime të prokurorisë direkt sapo doli nga emisioni Opinion mbrëmjen e së enjtes, pak para mesnate. Hoxha do të deklaronte për herë të parë se piloti italian kishte ardhur në Shqipëri për trafik droge dhe jo për turizëm. Pra gazetari Hoxha kishte arritur të zbardhte deklaratën e Guido Guidit në polici.

Në video deklarata e Artan Hoxhës para prokurorisë

Comments