FOTO/ Selfiet e fundit nga Siria! 

293

 

Cq3kKsrWYAALaP2

Autobusë të mbushur me njerëz dhe ndërtesa të bombarduara, kjo është pamja nga një periferi e Damaskut.

Një marrëveshje evakuimi  mes qeverisë dhe kryengritësve bëri që mijëra civilë dhe qindra luftëtarëve të dilnin të sigurt jashtë qytetit të rrethuar, raportoi media shtetërore.

Videot dhe pamjet nga vendi i ngjarjes kanë treguar banorë të përlotur që përqafohen dhe i thonë lamtumirën vendit.

Fotografitë e përbashkëta në rrjetet sociale ka treguar banorë që mbanin sendet e tyre përgjatë rrugëve të qytetit të dëmtuara rëndë.

Ja disa prej tyre!

CqxbcY1XEAAtWWP (1)

 

CqpFq41WEAANtCT

CqwoDF5XEAIOuI7

CqtnhQrWcAAd-Xs

CqynQopWYAApAbu

Cqyhgh9W8AA-2Lt

Cqxf9sDWEAAUZTJ

 

 

CqxnRbCW8AAGrM1

Cq2fu_0XYAALOSv

Comments